१४ मन्त्रीले नै बुझाएनन् सम्पत्ति विबरण

काठमाडौं, ७ साउन

सरकारमा सहभागी भएको महिनौ बितिसक्दा पनि ९ मन्त्रीसहित ५ राज्यमन्त्रीले अझै पनि सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् । सार्वजनिक पदमा बहाल ब्यक्तिले आफ्नो सम्पत्ति विवरण सार्वजनिक गर्नुपर्ने भएपनि प्रमुख मन्त्रालय मानिएका परराष्ट्र, रक्षालगायत महत्वपूर्ण मन्त्रालय सम्हालेर बसेका मन्त्रीहरुले नै सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् ।
मन्त्रीहरुले प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्को कार्यालयमा आफ्नो सम्पत्ति विबरण बुझाउनुपर्ने ब्यवस्था छ, तर पनि परराष्ट्रमन्त्री सुजाता कोइराला, रक्षामन्त्री विद्यादेवी भण्डारीलगायतका मन्त्रीहरुले सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् ।
यसरि सम्पत्ति विवरण नबुझाउने अन्य मन्त्रीहरु कानुन तथा न्याय मन्त्री प्रेमबहादुर सिंह, स्थानीय विकाश मन्त्री पूर्णकुमार शेर्मा लिम्बू, श्रम तथा यातायात मन्त्री अफ्ताव आलम, सामान्य प्रशासन मन्त्री प्रभाकर प्रधानांग-रविन्द्र श्रेष्ठ), शिक्ष्ाामन्त्री रामचन्द्र कुशवाहा, युवा तथा खेलकुद मन्त्री गणेश नेपाली रहेका छन् ।
त्यस्तै राज्यमन्त्रीहरु डिल्लीबहादुर महत, जितबहादुर गौतम, मोहम्द रिजवान, दानबहादुर चौधरी, मानबहादुर शाहीले पनि सम्पत्ती विवरण बुझाएका छैनन ।
हुनत सरकार गठन सुरु भएको दुई महिना बिति सक्दा पनि मन्त्रिपरिषद्ले पनि पूर्णता पाउन सकेको छैन । कानुन तथा न्याय मन्त्री प्रेमबहादुर सिंहले भने कर्मचारी आन्दोलनका कारण आफूले तयार पारेको विवरण बुझाउन नपाएको स्पष्टीकरण दिए ।

‘कर्मचारी आन्दोलन भयो,त्यसपछि मन्त्रालयमा विधेयकको चाङ लागेको छ । त्यसैले गर्दा नै सम्पत्ति विवरण बुझाउन पाइएन’-उनले भने ।

दैनिकी डट कम बाट

बलराम पाण्डे/काठमाडौं, ७ साउन

सरकारमा सहभागी भएको महिनौ बितिसक्दा पनि ९ मन्त्रीसहित ५ राज्यमन्त्रीले अझै पनि सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् । सार्वजनिक पदमा बहाल ब्यक्तिले आफ्नो सम्पत्ति

विवरण सार्वजनिक गर्नुपर्ने भएपनि प्रमुख मन्त्रालय मानिएका परराष्ट्र, रक्षालगायत महत्वपूर्ण मन्त्रालय सम्हालेर बसेका मन्त्रीहरुले नै सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् ।

न्त्रीहरुले प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्को कार्यालयमा आफ्नो सम्पत्ति विबरण बुझाउनुपर्ने ब्यवस्था छ, तर पनि परराष्ट्रमन्त्री सुजाता कोइराला, रक्षामन्त्री विद्यादेवी भण्डारीलगायतका मन्त्रीहरुले सम्पत्ति विवरण बुझाएका छैनन् ।
यसरि सम्पत्ति विवरण नबुझाउने अन्य मन्त्रीहरु कानुन तथा न्याय मन्त्री प्रेमबहादुर सिंह, स्थानीय विकाश मन्त्री पूर्णकुमार शेर्मा लिम्बू, श्रम तथा यातायात मन्त्री अफ्ताव आलम, सामान्य प्रशासन मन्त्री प्रभाकर प्रधानांग-रविन्द्र श्रेष्ठ), शिक्ष्ाामन्त्री रामचन्द्र कुशवाहा, युवा तथा खेलकुद मन्त्री गणेश नेपाली रहेका छन् ।
त्यस्तै राज्यमन्त्रीहरु डिल्लीबहादुर महत, जितबहादुर गौतम, मोहम्द रिजवान, दानबहादुर चौधरी, मानबहादुर शाहीले पनि सम्पत्ती विवरण बुझाएका छैनन ।
हुनत सरकार गठन सुरु भएको दुई महिना बिति सक्दा पनि मन्त्रिपरिषद्ले पनि पूर्णता पाउन सकेको छैन । कानुन तथा न्याय मन्त्री प्रेमबहादुर सिंहले भने कर्मचारी आन्दोलनका कारण आफूले तयार पारेको विवरण बुझाउन नपाएको स्पष्टीकरण दिए ।
‘कर्मचारी आन्दोलन भयो,त्यसपछि मन्त्रालयमा विधेयकको चाङ लागेको छ । त्यसैले गर्दा नै सम्पत्ति विवरण बुझाउन पाइएन’- दैनिकीसंग उनले भने ।

Leave a Reply