HECAC TOUR

DSC_0245

हामी २०६६ साउन ३ गते शनिबार हामी हाम्रो NGO को कार्यक्रममा काठमन्डौबाट हाम्रो टिम प्र्स्थान गरेउँ । यो कार्यक्रमा धदिङ जिल्लाको सलाङ गाबिसमा थियो । हाम्रो NGO ले वतावरण र बिकट गाउँको आर्थिक स्थितिलाई टेव दिने काम गर्छ । त्यसै सिलसिलामा हामी त्यहाँ केही  रुपैयाँ र उन्नत जातको बोका हस्तान्त्र्ण गर्न गएका थियौ । हामीले गाउले लाई आकासे पानी संकलन गर्ने पोखरी को निर्माण गर्ने ,बाख्रा पलन गर्ने र १० जना बिद्यार्थीलाई छात्राब्रिदी प्रदान गर्ने रकम हस्तान्तरण गरेउँ ।

हामीले त्यहाँ उपस्थिती हुनु भएका सम्पूर्ण गाउँका उपस्थित शाहभागीलाई धन्यवाद दियौँ र हामीले स्थानिय सहयोगिको चयन पनि गरेँ । हाम्रो प्र्तिनिधिको नाम छ कमल थापा मगर ।

हाम्र संयोजक श्री गणेश भक्त मगर ज्युले हाम्रो कम्पनी को छोटो परिचय गराउनुभयो । हाम्रो संस्थाको नाम हिमालयन बातावरण तथा जागरण केन्द्र हो । अंग्रेजिमा यसलाई Himalayan Environment and cultural Awareness सेन्टर(HEAC) भनिन्छ ।

यसको अफिस काठमान्डौ को ठमेलमा छ । यस संस्थाले बातावरण तथा संस्क्रिती सम्बन्धी जनचेतना मुलक कार्य सन्चालन गर्दछ । यसका अतिरिक्त यसले ग्रामिण भेगका जनताको बिकासमा सक्दो सहयोग गर्दछ ।

यस सैस्थाका प्रितीनिधी हरु यस प्रकारका छन:

अदक्क्ष: बिष्णु सुबेदी.

उपादक्क्ष : कुल प्रसाद सुबेदी.

सचिब : सन्जिब उपाध्याय.

संयोजक : गणेश भक्त मगर.

स्थानिय प्रतिनिधि: कमल थापा मगर.      More……………..: www.hecac.org/

Leave a Reply