पहिरोमा पुरिएर आमाछोरा सहित पाँचको मृत्यु/पाँच वेपत्ता

स्याङ्जा, अषाढ २७ – फेदीखोलाको जोगिस्थानमा पहिरामा पुरिएर  आमाछोराको मृत्यु भएको छ ।

मृत्यु भएका २७ बर्षकी गंगा महत र उनको ४ बर्षका छोरा कुशल महतको नेपाली सेना र प्रहरीको ५० जनाको टोलीले उद्धार गरी शव बाहिर निकालेको छ ।

आइतबार राति १ बजे गएको पहिरोले खरबारी र कोठाले पुरेपछि उनीहरुको मृत्यु भएको थियो । मृतकको घरका अन्य ६ जनालाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको जिल्ला प्रहरी कार्यलयका प्रहरी नायव उपरीक्षक उत्तमराज सुवेदीले बताए ।

यसैबीच पोखरा संवाददाता लालप्रसाद शर्माका अनुसार

पपहिरोले घर पुरिदा कास्कीको मिजुरेडाँडा गाविसमा एकै घरका तीन बालबालिकाको मृत्यु भएको छ ।

अविरल बर्षासंगै आएको पहिरोले मिजुरेडाँडा, ८ गहतेका माईला दमाईको घर पुरिदा दुई छोरा र एक छोरीको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । मृत्यु हुनेमा दमाईका १२ बर्षीय छोरा राजेन्द्र, ७ बर्षका अर्का छोरा शोभाकर र ४ बर्षकी छोरी सुकमाया परियार रहेको कास्की प्रहरीका प्रबक्ता निरीक्षक रबिन्द्रमान गुरुङले बताए । उनीहरुमध्ये एक जना ढोकामा च्यापिएर र दुईजना घरभित्रै पुरिएको प्रत्यक्षदर्शीलाई उद्धृत गर्दै प्रहरीले जनाएको छ ।

आइतबार विहान चारबजे आएको पहिरोले घर पुरिएको र दमाई दम्पत्ती तथा अन्य दुई छोरा भने भागेर बाँच्न सफल भएका छन । घटनास्थल पुग्न तीनघन्टा बस र त्यति नै समय पैदल हिड्नु पर्छ । अहिले प्रहरीको एक टोली घटनास्थलतर्फ हिडिसकेको छ ।

यसैबीच हेम्जा गाविस, ८ मर्दीखोलामा दुई घर पुरिएका र सुईखेतमा ५ वटा गोठमा क्षति पुगेको प्रहरीले जनाएको छ । पहिरोले पोखरा बागलुङ राजमार्ग पनि केही समय अवरुद्ध भएकोमा अहिले एकतर्फी खुलेको छ ।

पाँच वेपत्ता

यसैबीच पहिरोले घर बगाउँदा कास्कीको कृस्ति नाँच्नेचौर गाविसमा एकै घरका ५ जना बेपत्ता भएका छन ।

अविरल बषर्ासंगै आएको पहिरोले घर बगाउँदा कृस्ति नाँच्नेचौर, ९ मट्टीखानका पुर्णबहादुर सार्कीसहित उनकी श्रीमती माया, छोरीहरु प्रीया, पुजा र नाम नखुलेकी कान्छी छोरी बेपत्ता भएका हुन ।

एक्लो स्थानमा घर रहेकाले स्थानीयबासीले आइतबार विहान ७ बजेमात्र थाहा पाएका थिए । अहिले उद्धारका लागि प्रहरीको टोली घटनास्थलमा पठाइएको कास्की प्रहरी प्रबक्ता रविन्द्रमान गुरुङले बताए । (via-e-kantipur.com)

Leave a Reply