स्याङ्जामा रक्तसंचार केन्द्रको भवन बन्यो

स्याङ्जा, १३ असार

नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखा स्याङ्जाले जिल्ला सदरमुकाम पुतलीबजार नगरपालिका–५ स्थित जिल्ला अस्पताल क्षेत्रमा जिल्लामै पहिलो रक्तसंचार केन्द्र भवनको स्थापन गरेको छ। २०५७ सालदेखि निर्माण शुरु भएको भवन आज मात्रै प्रमुख जिल्ला अधिकारी जीवनप्रसाद ओलीले उद्घाटन गर्नुभएको छ। भवनको उद्घाटन गर्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी ओलीले रगतको अभावमा अकालमै ज्यान गुमाउनुपर्ने स्याङ्जावसीको समस्या हटेर जाने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो।
जिल्ला स्थित संघसंस्था विकास केन्द्र सहित विभिन्न सामाजिक संघ संगठनको करिव ६ लाख १ हजारको सहयोगमा रक्तसंचार केन्द्र भवन निर्माण सम्पन्न भएको हो। करिव ४ आनामा फैलिएको भवन १ तले ४ कोठाको रहेको छ।
भवन उद्घाटनका अवसरमा जिल्ला अस्पताल स्याङ्जाको प्राविधिक सहयोग र नेपाल रेडक्रस सोसाईटी जिल्ला शाखाको आयोजनामा रक्तदान कार्यक्रम समेत सम्पन्न भएको छ। उक्त रक्तदानमा करिव २ दर्जन रक्तदाताले रक्तदान गर्नुभएको थियो।
सो अवसरमा बोल्दै जिल्ला अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष दिपक लम्साल, नेपाल रेडक्रस सोसाईटटी जिल्ला शाखाका सभापति मिनप्रसाद गुरुङ्, मन्त्री विष्णुप्रसाद काफ्ले पूर्व सभापति शेरजंग अधिकारीले रेडक्रसको पहलमा बनेको भवनले आम नागरिकको रगत अप्रयाप्तबाट उत्पन्न समस्या हल हुने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो

dainikee.com

Leave a Reply