अन्तरजातिय विवाहीत जोडलाई चेक हस्तान्तरण

स्याङ्जा, १० असार

अन्तरजातिय विवाह गर्ने जिल्लाका २ जोडीलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालय स्याङ्जा मार्फत विहिबार एक कार्यक्रमका विच १/१ लाखको चेक हस्तान्तरण गरिएको छ।
सामाजिक कुसस्कारलाई चुनौती दिर्दै जिल्लामा ५ जोडीले हालसम्म विवाह गरेका छन्। ५ जोडीले विवाह गरेको भएपनि आज २ जोडीले प्रोत्साहन स्वरुप राज्यले विनियोजन गरेको रकम पाएका हुन्। स्याङ्जामा मेघबहादुर विक, सीता सेवेदी, भविश्वर विक, ईन्जुलाकुमारी क्षेत्री, श्यामबहादुर राना, सविता विक, सन्तोष कामी, अनिता गुरुङ् र अर्जुन गोर्खाली, अनिता आले रहेका छन्। विवाह गरेको ३० दिनभित्रमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा विवाह दर्ता गरेकालाई मात्रै सो रकम प्रदान गरिने व्यवस्था रहेको छ।
चेक हस्तान्तरण गर्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी जीवनप्रसाद वलीलले जातीय आधारमा हुने घटना र सामाजिक सद्भाव कायम राख्नको लागि प्रोत्साहन स्वरुप रकम दिने व्यवस्था गरेको बताउनुभयो। उहाँले रकमलाई उत्पादनशील क्षेत्रमा लगान समेत आग्रह गर्नुभयो। विवाहीत अन्य जोडीलाई सम्पर्कमा आएपछि रकम हस्तान्तरण गरिने भएको छ।

दैनिकी डट कम बाट

Leave a Reply